Националният ни тим по баскетбол – жени загуби от Финландия с 58:71 точки във втория си мач от приятелския турнир „Иван Гълъбов” в Перник.

След вчерашния успех над Румъния, тимът ни воден от Георги Божков претърпя поражение. Българките направиха слаба първа четвърт, в която отбелязаха само 8 точки срещу 18 за съперника. На почивката финландките дръпнаха с 33:24, а 10 минути преди края България изоставаше с 40:52.

Двубоят се игра пред около 250 зрители в Перник, където националките ще посрещнат съперниците си и от допълнителните евроквалификации.

Теодора Петрова бе най-резултатна за България с 14 точки. С 12 се отчете Милена Томова, а Елена Йоловска вкара 11 точки в коша на Финландия.

За гостите Рета Пипари бе неудържима и завърши с 25 точки, от които 7 тройки. Хета Копривара реализира 18 точки, а Тару Туканен отбеляза 10 точки и овладя 11 борби.

Утре България излиза срещу Словения в последна среща от турнира „Иван Гълъбов”.