Втора победа в рамките на два дни постигна националният ни отбор по баскетбол за мъже срещу Румъния. В контролна среща момчетата на Росен Барчовски се наложиха с 96:73, след по-добра игра. Дебют за националния отбор направи и вторият натурализиран американец Джаред Хоуман, който записа 16 минути. С добри изяви се отличи и другият нов „българин” Ърл Калоуей, а на терена се появиха вече и Филип Виденов, и Стефан Георгиев, и Деян Иванов, които вчера почиваха. Най-много минути регистрира Деян Иванов – 26, а повечето от останалите баскетболисти играха между 12 и 25 минути.

Българският състав започна разсеяно двубоя, като дори позволи на непретенциозния тим на Румъния да спечели първата четвърт с 22:21. Колебанията обаче не траяха дълго, и до почивката „трикольорите” поведоха, а със силни трета и четвърта части отново разбиха същия противник. Въпреки всичко, мачът си бе накъсан от безброй нарушения – общо над 50. Румънците използваха 15 състезатели в срещата, но не показаха особена класа, като днес отстъпиха сериозно и в борбата в подкошието, която спечелиха в първия мач.

Ърл Калоуей бе в основана на успеха, със 17 точки, шест асистенции и четири откраднати топки за България. Деян Иванов добави 17 точки и четири борби, 12 точки вкара Филип Виденов, плюс пет борби, Джаред Хоумън приключи с пет точки и пет борби. Отлични изяви имаше и един от дебютантите в отбора, младият Павел Маринов, завършил с 14 точки за 16 минути.

Следващите проверки за България са на 9, 10 и 11 юли в Минск, срещу Украйна, Беларус и Израел.