Отборът на Рилски спортист загуби и втората си контролна среща като гост на МЗТ Скопие с 69:75.

В първия мач самоковци отстъпиха с 65:82 в Република Северна Македония.

Във втория двубой Рилски спортист изигра силно второ полувреме, което спечели с 40:27, но показа по-слабо представяне в първите 20 минути. Баскетболистите допуснаха изоставане от 29:48 и не успяха да стигнат до обрат. В третата част играчите заличиха голяма част от изоставането си, а в последната четвъртина малко не им достигна и домакините записаха втори успех

След мача водените от Младен Манойлович баскетболисти на Рилски спортист тръгват обратно за България, защото в петък (22 септември), им предстои още една контрола - срещу тима на Левски. Срещата между двата тима е от 17:00 часа в "Арена Самоков" при свободен вход за публиката.