След слаба първа четвърт състезателките на Дунав Еконт се събудиха и победиха с 27 точки втория си съперник Спортул Студенцеск от международния турнир „Русчукъ”. Крайното 85-58 в полза на домакините ги прави почти сигурни победителки в първото издание на това състезание, съобщава bulgarianbasket.com.

След първите 10 минути изненадващо за всички зрители в залата Спортул Студенцеск водеше в резултата със 16-12. Последва показна втора четвърт за русенки, които не само обърнаха резултата в своч полза, но и натрупаха надеждна преднина на почивката (43-29). Второто полувреме само затвърди впечатленията, че отбора на Дунав Еконт е големия фаворит за спечелване на купата „Русчукъ”.

Диана Найденова бе най-добра за Дунав Еконт. Новият основен плеймейкър на отбора вкара 18 точки, взе 7 борби, отне 5 топки и отбеляза 4 тройки. При това само за 28 минути игра. След тази среща Найденова излезе начело в класацията за MVP на турнира с коефициент от 23.5 след два дни от надпреварата. Роксана Йорданова добави 11 точки, а Даниела Петева, Мариана Ивович и Светла Асенова добавиха по 10 за победителките.За гостенките Андрея Куташ вкара 12 точки, при това само за 12 минути игра на терена.

В утрешния последен ден от турнира мачовете започват сутринта в 10.00 със мача между Спортул Студенцеск и Берое 2007. Веднага след тях играят Дунав Еконт и Александрия.