Лукойл Нефтохимик победи и във втората контрола Тони 7, този път с 98-54. Двата тима водят подготовка за новия шампионат, който стартира по средата на следващия месец. За сливенските момичета обаче, първенството ще започне на 7 октомври, когато в София ще се играят първите мачове от баражите за влизане в Националната женска лига, пише Bulgarianbasket.com.

Състезателките на Петко Маринов доминираха и в днешната среща и поведоха с 19 точки след първата десетка – 32-13. Във втората четвърт гостенките от Сливен показаха, че могат да играят добър баскетбол и дори я спечелиха с 22-20. Силна трета четвърт за Лукойл Нефтохимик пречупи баскетболистките на Тони 7, а в последната четвърт двамата треньори пуснаха в игра всички състезателки. Краен резултат 98-54.

Страхотен мач за Лукойл Нефтохимик изигра американката Трейси Едуардс, завършила с 40 точки, а баскетболистката от Беларус Татяна Лихтарович, както и вчера записа 22.

За Тони 7 пък две баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив – Тони Дамянова с 15 и Радостина Рашева с 14 точки.

Лукойл Нефтохимик – Тони 7 98-54 (32-13, 20-22, 31-12, 15-7)

Лукойл Нефтохимик: Айли 18, Соколан 9, Едуардс 40, Пеева 2, Лихтарович 22,Станчева 4, Костова 2, Колева 0, Мирчева 0, Йовчева 1

Тони 7: Димитрова 0, Колева 7, Рашева 14, Дамянова 15, Дечева 7, Байчева 0, Стойчева 7, Минчева 0, Герджикова 4