Баскетболистите на Рилски спортист спечелиха бронзовите медали на турнира за Купата на България при мъжете. Тимът воден от треньора Росен Барчовски надви Ямбол с 83:75 точки в зала „Универсиада” в София.

ВИЖТЕ РАДОСТТА НА РИЛСКИ СПОРТИСТ ТУК!

Рилски спортист дръпна още след първите 10 минути с 31:19 точки, след много добра стрелба, а на почивката водеше с 49:34. Най-голямата разлика пък бе 21 точки в полза на състава от Самоков. Към края на третата четвърт Ямбол намали пасива си до 8 точки и това даде надежди на тима, но силите на играчите водени от наставника Иван Чолаков не стигнаха за повече. Рилски спортист удържа на напрежението и зае третото място в надпреварата.

В средата на трета част Мартин Дурчев от Ямбол получи нарушение, оспори го и последва техническо нарушение. Почти 4 минути от началото на последната четвърт пък нямаше нито един отбелязан кош. Обстановката на терена се изнерви, а дисквалификации получиха Владимир Мийович и Стоян Петков. Тройка на Мартин Маринов 54 секунди преди края на мача окончателно реши срещата.

Иван Лилов бе най-резултатен за победителите с 24 точки и 6 борби. Димитър Караджовски завърши с 23 точки и 5 асистенции, а Владимир Мийович се отчете с 9 точки.

За Ямбол Павел Маринов отбеляза 21 точки, а Юлиян Радионов добави 16 точки и 5 асистенции. Станислав Говедаров завърши с 14 точки.