Българският баскетболист Филип Виденов вкара две точки при загубата на Ню Орлиънс Хорнетс с 63:78 точки като гост на Портланд Треилблейзърс в лятната лига на НБА.

Виденов влезе като резерва и игра общо 8:16 минути, в които записа още една борба и две лични нарушения. Ден по-рано Ню Орлиънс победи като домакин Кливлънд със 79:78 точки. Българинът отново бе резерва, игра 6:58 минути и не успя да се разпише.

Стършелите завършиха на четвърто място в класирането с актив от четири победи и две поражения.

За шестте си срещи в лятната лига Филип Виденов игра общо 49 минути, записа 21 точки, три борби, две откраднати топки и 11 лични нарушения.

В близките дни Виденов трябва да се присъедини към подготовката на мъжкия национален отбор на България за евроквалификациите.