Най-добрият български баскетболист за 2006 година – Филип Виденов – претърпя неприятно поражение в 32-я кръг от испанската Лига АСВ със своя отбор Каха Сан Фернандо.

Тимът от Севиля отстъпи у дома със 73:96 на прекия си конкурент за по-предни позиции Билбао Баскет и загуби дори на теория шанса си да се класира за плейофите в най-силното първенство на Стария континент. Напред продължават само първите осем, а Каха Сан Фернандо е на 11-а позиция.

Филип Виденов показа, че постепенно намира загубената си форма, като за 25 минути на паркета реализира 10 точки, от който две тройки, и взе три борби. За Каха Сан Фернандо Антонио Буено бе най-резултатен с 15 точки.

Гостите започнаха силно срещата, но тотално надиграха своя опонент в третата четвърт, която спечелиха с 32:12, а с това решиха и крайния изход.

Лукас Рекер завърши с 20 точки за отбора от Билбао, който демонстрира страхотен процент на стрелба от линията за три точки – 52%. Билбао Баскет е на 10-та позиция.

В друг мач от днес Калоян Иванов не игра при победата на Виве Менорка над Гранада с 84:79.