Испанският Каха Сан Фернандо, където играе националът Филип Виденов направи нова грешна стъпка в борбата за плейофите, пише bulgarianbasket.com. Виденов и компания загубиха от Ховентут със 74:87, като на почивката пасивът им бе 5 точки – 53:58. Фил влезе като резерва и игра 17 минути, за които отбеляза 4 точки и взе 2 борби. Каха Сан Фернандо е 10-ти във временното класиране в Испания, но до края на редовния сезон остават 6 мача и класирането за елиминациите ще е изключително трудно.

В същото време Валядолид на Васко Евтимов победи участника в Евролигата Уникаха Малага с 87:85 точки, по-големият брат Евтимов вкара 8 точки и добави 6 борби за 22 минути на терена. Друг българин в испанското първенство Калоян Иванов игра само 2 минути и половина за Менорка при успеха над Фуенлабрада, където се подвизава бившият състезател на ЛукОйл Академик Демонико Барнс. Валядолид е 16-ти в класирането, а Менорка е последен с едва 8 победи от 28 мача.