Левски загуби гостуването си на Унион Олимпия в Словения със 70:89 (17:30, 25:25, 14:8, 14:26) в среща от 12-ия кръг на  Адриатическата лига по баскетбол.

Така шампионите на България допуснаха 11-о поражение в  надпреварата и заемат последното място с актив от 13 точки. Тимът от Любляна се изкачи на трето място с 20 точки, след  като записа пети успех в последните си шест мача от  надпреварата.

Домакините започнаха по-добре след пет безответни точки, а в края на първата част авансът им достигна 14 точки при 26:12. Словенците продължиха да контролират мача и на почивката се  оттеглиха с аванс от 55:42.

С добра защита в третата четвърт Левски успя да съкрати  пасива си до 56:63, но Олимпия направи серия от 11:0 точки до  средата на последната четвърт, с което прекърши надеждите на  българите за обрат.

Най-резултатен за домакините беше сръбският гард Марко  Маринович с 23 точки, нападателят Дино Мурич добави 22 точки, а  центърът Ален Омич завърши с 10 точки и 10 борби. Николай Върбанов и Димитър Димитров бяха най-добри за Левски с по 14 точки, а Димитър Ангелов завърши с 13 точки./БТА