Лидерът във временното класиране Черноморец постигна трудна победа при домакинството си на Шумен с 85:83 (19:21, 18:18, 28:17, 20:27) в двубой от 21-я кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. За Черноморец това бе трета поредна и общо 18-а победа, а Шумен продължава с актив 7-14 след трета загуба в последните си четири двубоя.

Бургазлии изоставаха през по-голямата част от първото полувреме, като на почивката тимът на Шумен имаше преднина от 39:37. Последва по-добра трета четвърт на Черноморец, който се откъсна за 65:56 след 30 минути игра. В средата на четвъртия период домакините водеха със 76:64, но до края гостите застрашиха сериозно водачеството им със серия от 11 поредни точки, доближавайки се само на една при 75:76, фиксирани след кош на Брайън Камерън при оставащи по-малко от две минути. Заключителните моменти бяха изключително напрегнати, но бургазлии удържаха победата.

Травис Макконико и Шон Смит вкараха по 17 точки за Черноморец, като Смит оформи „дабъл-дабъл“ с 11 борби.

За Шумен Брайън Камерън се отчете с 24 точки и 7 асистенции, а с 22 точки и 4 борби завърши Дейвид Ролинс.

Спартак Плевен записа седми пореден и общо 16-и успех след като надигра Берое със 112:80 (33:20, 26:15, 31:26, 22:19) като домакин в друг мач от кръга в НБЛ. За Берое загубата бе трета поредна и общо 13-а от началото на сезона.

Домакините овладяха мача още в началните минути и до края увеличаваха преднината си, която бе 59:35 на почивката и достигна 38 точки през второто полувреме.

Николай Стоянов бе най-резултатен за Спартак с 24 точки, 4 борби и 6 асистенции. Талиб Занна се включи с 19 точки и 9 борби, а Родни Първис допринесе за победата с 14 точки, 4 борби и 7 асистенции. Станимир Маринов, Ивко Ивков и Джулиен Люис отново не играха за плевенчани

За Берое Даръл Дейвис завърши с 28 точки, 6 борби и 7 асистенции, а Карлос Пепин и Седариан Рейнс пропуснаха мача.

Рилски спортист се наложи над Ямбол с 87:75 (26:26, 19:14, 26:19, 16:16) като гост и също записа 16-ата победа в първенството. Тимът на Ямбол претърпя четвърто поредно поражение.

Домакините успяха да се противопоставят на самоковци само през първото полувреме, в края на което гостите имаха 5 точки аванс – 45:40. През вторите 20 минути обаче Рилски спортист не изпусна инициативата.

Александър Янев се отличи с 28 точки и 8 борби, а Чавдар Костов реализира 17 точки, 7 борби и 7 асистенции за тима от Самоков.

Николай Михайлов отбеляза 18 точки и 5 борби за състава на Ямбол.

В следващия 22-и кръг, последен от този етап на първенството, на 15 февруари за Спартак Плевен предстои гостуване на Рилски спортист. На 16 февруари Черноморец ще гостува на Левски, Берое приема ЦСКА, а Шумен ще бъде домакин на Ямбол. /БТА