Георги Младенов дебютира с очакван, но труден успех на кормилото на Лукойл Академик след като „студентите” се наложиха само с 89:81 над Ямбол в пореден мач от НБЛ. Това бе 18-та победа за „студентите” и първа за Младенов, откакто стана наставник на шампионите. До крайния успех обаче не се стигна леко, въпреки разликата в класите между двата отбора. Гостите, водени от асистента Дечо Коешинов, който заместваше Иван Чолаков в тази среща, се представиха доста добре, и въпреки загубата оставиха отлични впечатления.

Без своя капитан в този мач – Тодор Стойков, домакините стартираха по-добре и контролираха събитията на терена след първите 20 минути. На почивката те имаха надежден аванс от 11 точки – 46:35 и нещата си вървяха към нормална победа с голяма разлика за фаворита в срещата.

По средата на третата четвърт Лукойл Академик имаше вече комфортна преднина от 16 точки (59:43), но гостите не се бяха предали и бавно започнаха да я заличават. Серия от 8:0 свали аванса до 59:51, само осем точки в полза на домакините. Разликата се запази и след 30 минути на таблото в спортния комплекс в Правец резултатът бе 63:55.

Гостите се държаха много добре и равностойно, а 5.20 преди края намалиха до само 5 точки изоставането си – 74:69. Малко по-късно те дори намалиха до четири, но това бе всичко като усилие от тяхна страна в тази среща. В крайна сметка Лукойл Академик спечели с 89:81 и вече има 18 победи от 21 изиграни срещи в НБЛ. Остава им само една да узаконят първото си място в редовния сезон на лигата и домакинско предимство във всичките плейофни серии до края на шампионата.

В трибуните бяха бившият баскетболист на „студентите” Перо Антич, както и игралият в ЦСКА център Лавел Пейн, пише bulgarianbasket.com. Мощна агитка от Ботевград присъства на мача в Правец, най-вероятно, за да подкрепя Георги Младенов в неговия дебют на кормилото на Лукойл Академик.

Отборът на гостите от Ямбол хвана с две борби повече от домакините (34:32), а в тази категория индивидуално се отличи американският център Байрън Сандърс с 13 хванати отскочили от таблото топки. Той добави и 12 точки за 11-ия си дабъл дабъл, с което води в лигата през този сезон. Кирило Скуматов добави 17 точки, но най-много за гостите вкара Станислав Говедаров – 25 точки. Той хвана и 7 борби и подаде 3 асистенции.

За Лукойл Академик Ристе Стефанов се отчете с 23 точки, от които 5 тройки. Уили Дийн добави 22 точки, 5 асистенции и 3 овладени топки, докато българските национали Тенчо Банев и Димитър Ангелов завършиха съответно с 12 и 11 точки.

В следващия кръг Лукойл Академик гостува на Спартак Плевен в събота, докато Ямбол ще има почивен ден и ще играе чак следващата сряда с Рилски спортист у дома.

В Ямбол последният в класирането Сливен загуби от Спартак Плевен с 32 точки разлика - 72:104 (29:21, 14:23, 15:32, 14:28), след като изигра слабо второ полувреме.

За домакините се отличи Петрослав Зафиров с 26 точки и 10 борби, а за победителите най-полезен бе Саша Топчов с 19 точки и 7 борби, 16 точки добави Цветослав Острев.