Рилски спортист завърши на трето място на международния турнир “Димитър Гьоргиев” след като не можаха да победят македонския тим Вардар 2000 в последната си среща от това предсезонно състезание. Българският тим загуби с 74-86, въпреки че изигра едно равностойно второ полувреме. То завърши при равен резултат 44-44, но македонците имаха натрупана разлика от 12 точки през първите 20 минути.

Рилски спортист надделя в борбата под коша – 29 срещу 28 за Вардар, но нямаха късмет в стрелбата от зоната за 3 точки – само 3 успешни от 20 опита или в проценти само 15 %.

Симеон Найденов изигра най-силния си мач на този турнир и завърши с 23 точки. Другото ново попълнение на Рилецо Георги Давидов добави 20 точки и 8 борби. Травис Питърсън пак бе близо до дабъл дабъл, но този път не му стигна точка за такова постижение – 9 плюс 11 овладени топки.

Най-добрият играч и MVP на този турнир гард на Вардар Дамян Стояновски завърши с 29 точки. Тони Грънчаров добави 15, Тони Симич 13 и Перо Блажевски 12 точки.

Победата на Вардар 2000 им донесе второто място в турнира, а Рилски спортист завърши трети. Победител без загуба стана Фени Индустри, а Черно море последен без спечелен мач.

Рилски спортист се прибира в България, където ще продължи с подготовката си до края на другата седмица. Предстоят участия в още няколко турнира преди началото на официалните срещи за новия сезон.