Серията между Ямбол и Евроинс Черно море ще е единствената от четвъртфиналните плейофи в мъжкото баскетболно първенство, в която ще има трети мач. Днес Ямбол победи като домакин варненския тим със 74:66 точки /21:14 19:22 9:16 25:14/ и така всичко ще се реши на 13 май в морската столица.

Ямболските баскетболисти започнаха уверено играта и набраха сериозен аванс през първата половина на мача. След поредица от неуспешни атаки и лоша отбрана на момчетата на Иван Чолаков в третата част, гостите обърнаха развоя на събитията и поведоха.

Последните 3 минути се оказаха решителни за изхода на двубоя. Три минути преди края резултатът беше 62:62, една минута преди края на срещата 68:66 точки.

Най-добри реализатори за Ямбол бяха Станислав Говедаров със 17 точки, Кирило Скуматов с 15 и Байрън Сандърс с 14. За Черно море Атила Сантос вкара 14, а Кори Макинтош 10 и Душан Куцопулос по 10.

Победителят от серията ще се срещне на полуфинал с Левски. „Сините” с лекота се наложиха над Сливен, този път с по-малка разлика - 107:69 точки и с 2-0 продължават напред.

Арнас Казлаускас наниза 19 точки за успеха на Левски, а Маркъс Хол и Дуейн Мортън добавиха съответно 18 и 16 точки. За Сливен Джеремая Бозуел вкара 29 точки.