Берое 07 изравни на 1:1 победи серията за бронзовите медали в женското баскетболно първенство на България, след като в Стара Загора във втория мач победи БК Монтана 2003 с 80:71 (22:18, 28:22, 10:14, 20:17) точки. Третата среща е в понеделник в Монтана. Играе се до две победи от три мача.

Момичетата на Георги Божков водеха с 10 точки на почивката - 50:40, а малко преди това имаха аванс от 11 - 48:37. През вторите две части домакините водеха в резултата и закономерно спечелиха двубоя, информира Българската телеграфна агенция.

Най-голямата разлика в мача бе 12 точки при резултат 69:57 6 минути преди сирената.

За победителките най-резултатна бе американката Латаша Байерс с 23 точки и 14 борби, Ралица Нанева добави 19 точки, а Нели Пашева - 17. За Монтана 2003 се отличиха Вера Перостойска с 23 точки и Ивелина Вранчева с 15.

Втора среща за бронзовите медали в женското баскетболно първенство на България:

Берое 07 (Стара Загора) - БК Монтана 2003 - 80:71 (22:18, 28:22, 10:14, 20:17)

* Резултатът в серията е равен - 1:1 победи. Играе се до две победи от три мача.