Тони Дечев дебютира с победа като старши треньор на вицешампиона Лукойл Академик. "Студентите" победиха гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 91:83 (29:18, 18:22, 20:21, 24:22) точки в среща от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Отборът от Правец е начело в класирането с 18 победи и само едно поражение от началото на сезона. Рилски спорист е на пето място с 11-7.

Петър Георгиев, Валентин Златев и Тодор Стойков

източник: LAP.bg, Любомир Асенов

Състезателите на Тони Дечев водеха през всичките 40 минути, а на почивката имаха аванс от 47:40.

За Лукойл Академик Христо Захариев беше най-резултатен с 16 точки. По 12 точки отбелязаха Никола Драгович, Веселин Веселинов и Димитър Димитров.

За гостите от Самоков се отличи Йордан Бозов с 21 точки. Жарко Ракочевич наниза 14 точки, Върнън Тейлър вкара 13 точки.

Лукойл срещу Рилски спортист

В Ботевград Балкан се наложи над Берое (Стара Загора) със 79:65 (22:15, 26:16, 22:18, 9:16) точки. Домакините водеха убедително с 21 точки в края на третата
част, но в последните 10 минути намалиха оборотите.

Поражението беше 11-то за старозагорци от началото на сезона, като те продължават да заемат шестата позиция в класирането с баланс 8-11.
Ботевградчани пък се върнаха на второто място с актив от 14 победи и 5 загуби.

За победителите Иван Лилов се отчете със 17 точки, 5 борби и 5 асистенции. Мартин Маринов добави 14 точки, а капитанът Павел Маринов вкара 13 точки.

За Берое най-резултатен беше Мичъл Картър с 15 точки. С по 12 точки завършиха Павлин Иванов и Майк Блек./БТА