Шампионите от ЛукОйл разгромиха Ямбол в собствената им зала Диана със 100:69 точки. До този резултат се стигна, след като домакините водеха на полувремето с 41:40 точки.

Мачът започна повече от добре за Ямбол, като след 3 минути игра домакините поведоха със 7:1 точки. Постепенно ЛукОйл изравни играта и в 8-та минута резултатът стана 17:17 точки. Първата част за върши 21:21.
Най-точен за Ямбол бе Говедаров с 10 точки, а за ЛукОйл Джеймс също с 10 точки.
Ямбол започна мача с Говедаров, Сатлер, Върбанов, Дурчев и Петков. За ЛукОйл започнаха Дийн, Джеймс, Бауман, Стойков и Камбала.
Вторите 10 минути преминаха равностойно, като в 13-та минута Академик поведе с 26:25. Най-скандална бе 16-та минута, когато съдийско решение - топка за ЛукОйл, а след това за Ямбол, вбеси треньора на гостите Йовица Арсич и той протестира бурно, за което му бе отсъдено техническо нарушение. Така в 17-та минута домакините дръпнаха с 34:28. Арсич смени Аврамов с Тодор Стойков, а две минути преди почивката гостите поведоха с 35:34.
Секунди преди почивката, Ямбол водеше с 41:37 точки, но буквално със сирената Дийн вкара от центъра тройка и оформи резултата след 20 минути игра – 41:40 за домакините.
Най-резултати за Ямбол на полувремето – Говедаров с 19 точки, Петков с 10 и Дурчев с 8. За ЛукОйл - Джеймс с- 14 точки, Хийт 8 и Веселинов 8.

Лукойл започна ударно след почивката, като Хийт вкара за три минути осем точки, от които две тройки и Академик дръпна в резултата. В 25-ата минута резултатът бе девет точки в полза на гостите. Благодарение на две тройки на словенските си баскетболисти Ямбол намали в 27-ата минута на 54:57. В края на тази част след тройки на Аврамов, Хейт и добавка на Питърсън, резултатът в края на частта бе 12 точки в полза на гостите – 59:71.

В последната част превъзходството на шампиона бе пълно, като Ямбол за шест минути игра вкара само четири точки, а преднината на Академик бе 27 точки. В края на мача с кош на Аврамов Лукойл отбеляза сто точки и победи със 100:69. За победителите най-резултатни бяха Брендън Хийт – 29 точки, Доменик Джеймс – 21 точки и Брендън Боуман с 15 точки.

За Ямбол 25 точки вкара Говедаров, а по 12 Дурчев и Петков.