Баскетболистките на Стара Загора спечелиха бронзовите медали в женското ни първенство след успех над Дунав Еконт с 87:81 точки в третия решителен мач от плейофната серия.

Воденият от Николай Боруков отбор стигна до място в призовата тройка у нас след драматичен мач тази вечер и 2-1 победи в серията.

От самото начало срещата бе оспорвана и на почивката домакините водеха само с 1 точка – 43:42. Второто полувреме продължи по същия начин и никой от двата тима не успяваше да дръпне с достатъчно голяма разлика.

Албена Бачкова и Анна Римпова изиграха важна роля за победата на Стара Загора. Първата завърши с 29 точки, а втората – с 20 точки и 8 борби. За Дунав Светлана Драгушин отбеляза 20 точки и добави 7 борби, а Даниела Петева вкара 19.