Баскетболистките на Стара Загора взеха преднина в спора за бронзовите отличия в женския ни шампионат срещу Дунав Еконт. Тимът воден от Николай Боруков надви русенки с 92:76 в първия мач от серията и при успех в понеделник ще заслужи третото място този сезон.

Стара Загора пречупи съперника си през втората четвърт, която спечели с 26:12 и на почивката резултатът бе 50:36 точки. Гостенките опитаха да променят развоя на двубоя в третата част, но стопиха аванса на домакините само с 4 точки. В последните 10 минути именно състезателките на Стара Загора бяха по-убедителни и стигнаха до победата с 92:76.

Христина Минкова бе най-полезна за триумфа с 30 точки и 10 борби, а Румяна Николовска също направи отличен мач и завърши с 23 точки и 6 борби. За Дунав Еконт Даниела Герогиева вкара най-много - 18 точки, а Даниела Петева отбеляза 17.

Статистика: bulgarianbasket.com