Отборът на Спартак Плевен надделя над тима на ЦСКА с 80:78 точки в дербито от 15-ия кръг от първенството на България по баскетбол за мъже.

Домакините водеха през целия мач и заслужено извоюваха победата. В самия край обаче червените можеха да направят обрат.

10 секунди преди край Майкъл Хендерсън отбеляза тройка и сведе аванса на плевенчани само на една точка - 78:77.

Капитанът на домакините Хрисимир Димитров хладнокръвно реализира двете наказателни хвърляния при последвалото нарушение.

В ответната атака Хендерсън бе фаулиран. Той вкара първия наказателен удар за 80:78 и тактически пропусна втория. Баскетболист на ЦСКА овладя топката, но стъпи извън полето и това бе краят.

Ямбол се наложи над Сливен с убедителния резултат от 108:67 точки (21:10, 45:28, 75:47)

Най-добри реализатори за отбора на Ямбол: Мартин Хорозов и Вадим Река - по 22 точки, Кирило Скуматов 16 точки. За отбора на Сливен: Димитър Георгиев 16 точки, Стоян Петков 13 точки

През цялото време на срещата ямболските баскетболисти водехаубедително, като две минути преди преди края на третата четвъртина, резутатът бе 70:41 точки.

Три минути преди края на срещата ямболии водеха с 94:60 точки, а в последните 2 минути стигнаха с лекота и преминаха "гросмайсторската граница" от 100 точки.