Без своя капитан Хрисимир Димитров, който е с контузия, Спартак (Плевен) победи в зала "Балканстрой" гостите от БК Сливен с 103:86 (26:28, 29:18, 23:21, 25:19) в среща от 17-я кръг на мъжкото първенство по баскетбол за мъже.

Домакините започнаха мача в тренировъчно темпо, а гостите - докрай мобилизирани. Тимът на Сливен поведе с 10 точки, а Спартак не бе отбелязал нито една в първите четири минути на срещата. След 7-та минута последва концентрация на плевенчани и срещата продължи кош за кош, като Спартак излезе да почива с преднина от 9 точки - 55:46.

Втората част възпитаниците на Дарин Великов се разиграха и чрез точни стрелби на Илия Станков, който реализира 6 тройки, както и със стабилната и точна игра на Топчов и Тодоров под коша на гостите, те показаха, че са по-добри на терена в срещата и успяха да победят с внушителните 103 точки срещу 86 за тима на Сливен.