Спартак Плевен поднесе изненадата в първите мачове от четвъртфинални срещи в мъжкото баскетболното първенство след като победи като гост Балкан в Ботевград с 82:74 (20:26, 43:39, 60:63). Отборът воден от Георги Младенов завърши на трето място в редовния сезон и бе смятан за фаворит за класиране на полуфиналите.

Въпреки че изоставаха с 3 точки преди последната четвърт момчетата на Дарин Великов показаха по-желание за победа. Водени от опитния Илия Станков плевенчани спечелиха решителната част с 22:11 и след краен резултат 82:74 поведоха с 1:0 победи в серията.

За Спартак Илия Станков вкара 19 точки и спечели 8 борби, а сърбинът Саша Топчов записа дабъл-дабъл с 17 точки и 10 борби. За Балкан плеймейкърът Вид Жаркович отбеляза 20 точки, Дуейн Мортън и Боян Вукадинович добавиха по 17.

Следващата среща е в сряда в Плевен. Играе се до 2 победи от 3 мача. Ако има равенство в серията, последният решителен двубой ще бъде в петък в Ботевград.