В среща от елитното държавно първенство по баскетбол за мъже Спартак (Плевен) победи Евроинс Черно море (Варна) с 98:83 (23:26, 25:14, 24:16, 26:17).

Гостите започнаха мача с пълна мобилизация и поведоха в първите минути 6:0. Плевенчани дълго време не успяха да се отърсят от напрежението и след първата четвъртина губеха с 23:26 точки.

След промени в организацията на атаките и подобрена игра в защита домакините успяха да поведат в резултата. Най-голяма разлика в своя полза - 21 точки, Спартак постигна в 33-та минута на срещата при 83:62.

Най-добър реализатор на мача стана Симеон Ценов от варненци, който вкара 23 точки. От спартаковци най-точни бяха Росен Софрониев с 21 точки и капитанът Хрисимир Димитров с 18 точки.