Спартак Плевен завърши на четвърто място в приятелския турнир в памет Георги Зигули, който се провежда в Питещ, Румъния. Съставът на Любомир Минчев отстъпи пред Корона Брашов със 70:77 в мача за бронзовите медали.

За плевенчани предстои турнирът за Купата на Плевен, който ще се състои на 16 и 17 септември. Във формата ще вземат още участие Балкан, Работнички и Чачак 94.

Румънският тим успя да си извоюва точка аванс след първите десет минути игра. Спартак не даваше на противника да се откъсне напред в резултата, но все пак до почивката Корона Брашов запазиха водачеството при 38:35.

След подновяването на играта лидерската позиция остана в ръцете на румънците, а в края на третия период разполагаха с 6 точки преднина. В заключителната четвърт плевенчани дадоха всичко от себе си, за да стигнат до обрат в мача, но румънците удържаха за победата.

Станимир Маринов бе над всички за Спартак със своите 17 точки. Николай Стоянов финишира с 16, 11 добави Цветомир Чернокорежев.