Плевенският Спартак загуби с 83-87 от турския Анталия първата среща от квалификациите в турнира на ФИБА Еврочалъндж. Пред пълни трибуни в зала „Балканстрой” Спартак имаше предимство през целия мач и бе напред в резултата от началото до последната минута в срещата, съобщи bulgarianbasket.com.

Турците поведоха за първи път в 40-а минута и си тръгнаха с победа от България.

Разликата дори достигна 13 точки в полза на Спартак по средата на третата четвърт, но бавно турските баскетболисти стопиха аванса на домакините и в крайна сметка си тръгнаха като победители. Спартак заслужаваше по-добра участ в този мач, след като баскетболистите играха много добре през целия мач, но не устискаха да спечелят.

Илия Станков изигра страхотен мач за българите и завърши с 22 точки, а капитанът Хрисимир Димитров добави 20 точки и 6 борби. За гостите най-резултатен бе гардът Бърнард Кинг с 20 точки и 8 асистенции.

Реваншът е след седмица в Анталия, а след тази загуба шансовете на Спартак за излизане като краен победител в тази двойка значително намаляха.