Спартак Плевен надделя драматично над гостуващия Черно море Тича със 103:98 след продължение (19:27, 22:22, 29:17, 15:19, 18:13) в дербито на дъното от 22-рия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Двубоят беше оспорван и премина през множество обрати в резултата. С 12 поредни точки в края на първата и началото на втората четвърт Черно море поведе с 29:19. Впоследствие Спартак намали до 29:30, но до почивката гостите отново взеха аванс от 49:41.

С няколко силни минути във втората половина на третата четвърт домакините стигнаха до 64:63 със серия от 9:2 точки.

Двубоят продължи равностойно, но 18 секунди преди края гостите се виждаха победители, след като поведоха с 83:79. До сирената обаче Димитър Маринчешки наниза 6 точки, включително два точни наказателни удара 2 секунди преди края и вкара мача в продължение при 85:85.

Черно море имаше аванс от 96:95 половин минута преди края на допълнителното време, но с 8 поредни точки Спартак си върна контрола върху мача и в последните 18 секунди не допусна да бъде застигнат.

Маринчешки беше лидер за домакините с 35 точки, а Любен Пасков се отличи с 19 и 12 борби.

Георги Боянов вкара 24 точки и 7 борби за Черно море, Лъчезар Димитров наниза 23 точки, а Терънс Томпсън завърши с 16 точки и 12 борби, но това не бе достатъчно.

Плевенчани останаха на предпоследното място с 23 точки, а варненци са последни с 22.