Спартак /Плевен/ изненада като гост Черно море порт Варна и записа победа с 84:75. За отбора от Плевен Самуел Франсис реализира 26 точки, а Милован Савич добави 22 точки и 13 борби. През първите две части на срещата гостите показаха много добра игра и успяха да ги спечелят съответно с 24:20 и 20:19. Отборът на Спартак показа много добра игра, стрелбата им бе на изключително високо ниво, и независимо, че около 3 минути преди почивката изоставаше с 2 точки при 31:33 успяха в края на втората част да имат аванс от 5 точки - 44:39. Най-полезен до почивката за гостите бе Милован Савич, който имаше 16 точки.

За Черно море порт Варна през първата част отново най-полезен бе капитанът Пламен Алексиев, който за почти 16 минути игра вкара 14 точки. След почивката домакините показаха доста по-добра игра в защита и в средата на третата четвърт поведоха при 54:53. След две изравнявания Черно море порт Варна поведе с 60:56 около 3 минути преди последната част. Малко преди това за пет лични нарушения игра напусна Димитър Маринчешки от Спартак.

До края на третата четвърт резултатът бе изравняван още три пъти, а преди последната част гостите имаха аванс от 3 точки - 65:62. За близо 2 минути игра през последната част Спартак успя да увеличи преднината си на 8 точки - 72:64. Играта и стрелбата на домакините бе изключително слаба и в средата на частта пасивът на Черно море порт Варна бе 12 точки - 64:76. Домакините се опитаха да обърнат резултата, но не успяха, и Спартак заслужено спечели двубоя.

Шампионът Лукойл Академик разгроми гостуващия Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 101:56 (24:21, 26:12, 34:15, 17:8) точки в среща от втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Така възпитаниците на Тони Дечев постигнаха втори пореден успех след този над Левски 2014 на старта на сезона. "Студентите" нямаха никакви проблеми срещу пловдивския тим. На почивката те имаха преднина от 50:33, а след 30 минути - 84:48.

За шампионите шестима играчи завършиха с повече от 10 точки. Най-резултатен беше Чад Тимбърлейк с 19 точки. Николай Грозев и Филип Барович добавиха по 14 точки. За Академик (Пловдив) се отличиха Бошко Йовович с 15 точки и Васил Бачев с 13 точки.

Ямбол загуби домакинството си на Берое (Стара Загора) със 71:81 (12:23, 14:26, 16:26, 29:6) точки. За домакините това е второ поредно поражение, а за Берое - първи успех в шампионата. Баскетболистите от Ямбол се опитаха да се върнат в мача, след като спечелиха последната част с 29:6 точки, но не успяха да преодолеят пасива от 33 точки след третата четвърт. Тихомир Желев беше най-резултатен за победителите с 23 точки. Аштън Муур вкара 14 точки, а Александър Тодорович завърши с 13 точки. За Ямбол Станислав Говедаров наниза 23 точки, 14 точки добави Евгени Иванов, а с 12 точки приключи Стойо Чолаков./БТА