В Бургас в мач между последните два отбора в класирането на НБЛ Черноморец загуби от Спартак Плевен със 76:92 (18:23, 24:28, 19:21, 15:20) точки.

Гостите от Плевен водеха през цялото първо полувреме като преднината им достигна 18 точки - 47:29.

След почивката домакините направиха серия от 10:0 и поведоха - 52:51 за пръв път в мача в 22-та минута.

Последва отново силна игра за баскетболистите на Спартак, които направиха обрат и излязоха напред в резултата с 11 точки - 70:59.

В последните 10 минути плевенчани поведоха с 20 точки - 88:68 и си гарантираха победата.

За домакините силно играха Иво Славчев с 18 точки, Христо Захариев и Атанас Пенев реализираха по 12 точки.

За Спартак се отличиха Хрисимир Димитров с 25 точки, Цветослав Острев със 17, Илия Станков с 15 и Тодор Тодоров с 14 точки.