Пред погледите на президента на Българската федерация на баскетбол Михаил Михов Черно море допусна втора загуба в Националната баскетболна лига.

След като преди дни загубиха от Ямбол след продължение днес варненците паднаха у дома също след продължение от Спартак Плевен с 85:90 (20:19, 21:23, 19:14, 15:19, 10:15).

Домакините започнаха по-добре мача и успяха да поведат в резултата. В средата на първата част обаче играчите на Спартак изравниха при 12:12. След този резултат играта бе равностойна и се движеше кош за кош, като в края на четвъртината домакините имаха аванс от точка - 20:19.

Втората четвърт започна много оспорвано, като предимство в резултата имаше ту единият, ту другият отбор. Нито домакините, нито гостите обаче не успяваха да натрупат сериозен аванс. На полувремето преднина от една точка имаха гостите при резултат 42:41.

И през третата част играчите на Черно море започнаха по-убедително и в средата на четвъртината имаха седем точки аванс - 53:46. Гостите изравниха резултата на 54:54, но в крайна сметка в края на третата част домакините имаха аванс от четири точки - 60:56.

Двата отбора изиграха изключително оспорвана и равностойна последна четвърт. В играта и на домакините, и на гостите обаче имаше много брак. След четири изравнявания в резултата, след 67:67, моряците дръпнаха с шест точки - 73:67. Минута и половина преди края гостите успяха да поведат, но в ответната атака домакините изравниха при 75:75. След много нерви при този резултат дойде и края на редовното време.

В продължението плевенчаните отново надиграха Черно море с 15:10 точки и заслужено спечелиха двубоя с общ резултат 90:85.