Спартак Плевен се наложи като домакин над Черно море с 75:70 (29:14, 53:39, 63:55) и изравни на 1-1 победи резултата в серията за третото място в мъжкото ни баскетболно първенство.

Плевенчани поведоха от самото начало на мача и до средата на последната четвърт поддържаха преднина от десетина точки. В последните минути на срещата за Черно море се разиграха Александър Боич и Богдан Боев и успяха да стопят аванса на домакините на само една точка – 71:70. Тогава обаче на сцената излезе ветеранът Хрисимир Димитров. Десет секунди преди края той вкара кош за Спартак за 73:70. В ответната атака Боич пропусна два фаула. Гостите фаулираха Димитров, който вкара двата наказателни удара и оформи крайното 75:70.

Хрисимир Димитров, който игра без смяна, бе над всички за победителите, отбелязвайки 28 точки и хващайки 7 борби. За „моряците” сърбинът Боич вкара 27 точки и овладя 12 отскочили топки.

Третата решителна среща ще се играе на 22 май във Варна.