В среща от последния 32-ри кръг от редовния сезон в мъжкото ни баскетболно първенство Спартак Плевен победи като гост Рилски спортист в Самоков с 92:89 точки след продължение и плевенчани и завоюва петото място, за което шансове имаха още ЦСКА и Черно море.

За домакините по 18 точки реализираха Саралийски и Голубович, а за гостите от Спартак капитанът Хрисимир Димитров направи силен мач и записа „дабъл-дабъл” - 23 точки и 10 борби. 17 точки реализира Божо Барач, а 14 Росен Софрониев.

В пряк спор за петото място Черно море победи като гост ЦСКА с 98:92, като за варненци най-резултатни бяха Аугустинас Витас с 18 точки и 12 борби и Симеон Ценов, Тод Галуей и Брайс Шелдън с по 16 точки, а за червените се отличиха Христо Николов, Георги Давидов и Джошуа Уошингтън с по 22 точки.

В същото време Ямбол победи у дома Левски със 77:76 (15:24, 28:37, 46:59) точки. Домакините се наредиха на седмо място в крайното класиране, с което избегна среща с шампиона Лукойл Академик на четвъртфиналите.

Най-резултатни за победителите бяха Станислав Говедаров с 37 точки, а Вадим Река добави 21. За столичаните Веселин Веселинов вкара 23 точки, а Стефан Георгиев – 18.

През цялото време на мача Левски имаше надмощие и водеше в резултата с около десет точки. Три минути преди края на срещата резултатът бе 66:72 точки за сините, а една минута преди последния съдийски сигнал се стигна до 71:76 точки. Кирило Скуматов отбеляза тройка в последната секунда и фиксира крайния резултат - 77:76 точки за Ямбол.

В първия кръг на плейофите играят Ямбол – Академик Варна и Рилски спортист – Дунав, като се играе до две победи от три мача, които са на 19, 21 и евентуално 23 април.

На четвъртфиналите, които са на 26, 29 април и 1 май, играят Балкан Ботевград – ЦСКА,
Спартак Плевен - Черно море, Левски срещу победителя от Ямбол – Академик Варна и Лукойл Академик срещу спечелилият двубоя Рилски спортист – Дунав.