Спартак Плевен разгроми гостите от Ямбол с 29 точки разлика в последния кръг от редовния сезон в Националната басектболна лига и завърши на четвърта позиция в класирането. Капитанът на плевенчани Хрисимир Димитров отново бе най-резултатен и завърши с 24 точки. Саша Топчов, който влезе като резерва, игра силно и отбеляза 21 точки. За Ямбол пък най-полезен бе Павел Маринов с 18 точки.

Двубоят започна с пълна мобилизация на тима на Ямбол и подценяване възможностите на гостите от страна на Спартак. В първите четири минути гостите поведоха, но след това домакините подобриха организацията на играта си и завършиха на почивката с 9 точки преднина - 48:37, а до края на мача домакините нямаха проблеми със съперника си.

Рилски спортист пък остана на пето място, въпреки безпроблемния си успех над аутсайдера Сливен със 102:51 точки. Александър Груев бе най-резултатен със 17 точки, а Богдан Боев добави 16. За гостите от Сливен американецът Джеремая Босуел завърши с 28 точки в актива си.