Шампионът на България Лукойл Академик започна участието си в Еврочалъндж с победа над шампиона на Португалия Бенфика. Българите победиха с 21 точки разлика, като крайния резултат от мача е 92:71 точки. На полувремето резултатът бе 54:42. В отделните части 28:17, 26:25, 12:16 и 26:13.

Лукойл Академик започна със Стойков, Хийт, Джеймс, Камбала и Питърсън. Началото бе ударно през първите десет минути от първия мач в груповата фаза на Еврочалъндж срещу португалския Бенфика. Домакините бяха максимално съсредоточени в атака и след два коша на Питърсън и две точки от фаул на Хийт поведоха с 6:0. В 4-ата минута българите вече водеха с 10:0. Чак тогава иберийците записаха първите си две точки.В петата минута Арсич направи първата си смяна като Питърсън с Бауман, който вчера не тренира и бе под въпрос за мача. Именно Брендан Бауман вкара в 7-ата минута първата тройка в мача.

Първата част завърши при резултат 28:17 за Лукойл. Това, което направи впечатление е, че домакините вкарваха равномерно,като само Тодор Стойков не отбеляза през първите десет минути. В 15-ата минута резултатът бе 41:30 и въпреки по-добрата игра през тази част на португалците, те загубиха и вторите 20 минути с 25:26. Така на полувремето Лукойл се оттегли с преднина от 12 точки. Най-резултатен през първите 20 минути бе Травис Питърсън с 11 точки, а Хийт, Камбала и Бауман вкараха по 10.

След почивката българският тим, който започна със същата стартова петица, както и началото на мача, изигра най- слабата четвърт от двубоя, която бе загубена с 12:16. Отпуснати след добрата преднина на почивката, играчите на Лукойл играха не съсредоточено в атака и слабо в защита. Португалците за момент повярваха, че могат да обърнат развоя на срещата, но последната четвърт бяха надиграни категорично от „студентите” като в един момент последователни тройки на Аврамов и Стояновски върнаха надежната преднина на Лукойл.Македонецът от два опита вкара два пъти от зоната на трите точки. Тройки вкараха и Бауман и Питърсън.

За Лукойл Академик в мача с Бенфика играха Брандън Хийт, който вкара 10, Доменик Джеймс – 14, Брендън Бауман – 14, Божидар Аврамов – 6, Тодор Стойков – 5,Веселин Веселинов – 6,Дамян Стояновски – 8, Каспарс Камбала – 18 и Травис Питърсън – 11 точки.

В следващия мач от груповата фаза на Еврочалънж Лукойл Академик гостува идния вторник в Естония на Тарту Рок.