Лукойл Академик победи турския Пинар Кършияка със 74:64 точки и записа трети успех в групата си от турнира Еврокъп пред около 2000 зрители в Арена Армеец в София. Победата запази шансовете на „студентите“ да продължат в следващата фаза на надпреварата. Лукойл трябва да победи в оставащите си две срещи до края на груповата фаза, за да се надява на класиране напред.

Българският шампион и турският Пинар Кършияка изиграха равностоен мач, като Лукойл поведе с 20:18 след първата четвърт, а на почивката резултатът бе 39:38 точки в полза на „студентите”. Баскетболистите на треньора Димитрис Галанис хвърлиха много усилия в защита, като след третата част дръпнаха с 54:48 точки. Последните 10 минути бяха изцяло в полза на домакините, а разликата надхвърли 10 точки.

Лукойл Академик спечели борбата под коша с 35 срещу 33 овладени борби, а направи и по-малко грешки от съперника – 8 срещу 14.

СНИМКИ: Лукойл взе важна победа над Пинар, записа трети успех

източник: LAP.bg

Американецът Аландо Тъкър бе най-резултатен за Лукойл Академик, отбелязвайки 18 точки. Той добави 8 борби и 3 асистенции. С 14 точки, от които 4 важни тройки се отчете Божидар Аврамов. Димитрис Вергинис реализира 13 точки и 4 борби, а центърът Юре Лалич също имаше голяма роля за успеха като вкара 10 точки и овладя 7 борби.

За отбора на Пинар Кършияка най-резултатен бе Боби Диксън с 20 точки.

В следващия кръг Лукойл Академик гостува на босненския Игокеа на 11-и декември, а на 17-и му предстои домакинство на румънския Асесофт Плоещ.