Шампионите от ЛукОйл Академик постигнаха поредна победа в държавното първенство по баскетбол при мъжете. В залата в Правец, те победиха с 96:81 отбора на Балкан Ботевград.

Срещата започна трудно за домакините в буквалния и в преносния смисъл. Началото на мача закъсня с 15 минути заради проблеми с времеизмервателната уредба.

Началото на двубоя бе за Балкан, като гостите поведоха с 4:0 точки. На мача в залата в Правец присъства и президентът на федерацията Михаил Михов. Малко след старта на срещата пристигна и собственикът на ЛукОйлл Академик Валентин Златев.

В крайна сметка първите десет минути се оказа най-равностойни в мача и завършиха при 24:24 точки.

Втората четвъртина започна с тройка на Боуман и завърши с 10 точки преднина за „студентите” – 28:18. Резултатът след първото полувреме бе 52:42 точки.

След почивката двете части изглеждаха привидно равностойни, като Академик ги спечели с малка разлика. Трета с 21:19, а четвъртата с 23:20. Така ЛукОйл Академик постигна победа с 96:81 точки.

За по пет нарушения двубоят напуснаха преждевременно Камбала и Аврамов, като на латвиеца петият фаул бе технически.

За ЛукОйл Академик Хийт вкара 21 точки, Джеймс отбеляза 19 точки, Боуман завърши с 11, Веселинов – 8, Аврамов – 5, Стояновски – 3, Камбала – 10, Питърсън – 6 и Стойков 13.

За Балкан 21 точки отбеляза Йордан Бозов, който направи и шест асистенции. Дойчинов добави 1 точка, Гонар вкара 17 точки, Райков – 2, Маринов – 5, Лилов – 5, Филипов – 2, Мортън – 14 и Давидов 14.