Левски загуби като домакин на ЛукОйл Академик със 72:88 (23:21, 15:19, 18:20, 16:28) точки в мач, игран в столичната зала „Универсиада”.

„Сините” бяха равностойни на шампиона до почивката, като след 20 минути игра ЛукОйл водеше с 2 точки – 40 -38. Домакините започнаха с Кроу, Харпър, Доналд Коул, Стефан Георгиев и Павел Иванов, а Академик с Джеймс, Боуман,Тодор Стойков, Камбала и Травис Питърсън.

До почивката двубоят бе много равностоен и резултатът често бе изравняван. Лукойл поведе, но Павел Иванов записа първа далечна стрелба и 3:2 за Левски. Тодор Стойков пък вкара първи от ЛукОйл от зоната на трите точки. Кош на Арън Харпър доведе до първото изравняване на резултата – 5:5. Следващите 5 точки за Левски отново бяха дело на Харпър. Камбала поддържаше огъня за Академик. В средата на първата четвъртина Харпър бе ударен и се наложи да напусне играта. Въпреки това Левски взе частта с 23:21 точки.

Вторите десет минути започнаха с две точки на Бойко Младенов, който се включи добре през тази част. Кош на Тенчо Банев изравни за пореден път резултата – 25:25 точки. След това Лукойл дръпна след две тройки на Божидар Аврамов и Травис Питърсън, а за Левски вкара завърналия се на терена Харпър. Заключителните минути на полувремето бяха на Божидар Аврамов. Той игра много добре и заедно с Хийт и Боуман доведоха резултата на почивката до 40:38 точки. За Лукойл най-точен след 20 минути игра бе Божо Аврамов с 10 точки, а за Левски Арън Харпър с 13 точки.

През втората част шампионите натиснаха и в крайна сметка се наложиха с 16 точки разлика – 88:72 точки.

Още с подновяването на играта Камбала и Хийт доведоха резултата до 46:38 точки. Хийт и Боуман бяха в основата да се стигне и до 14 точки разлика – 54:40. В края на третите 10 минути фаул и техническо нарушение на Доменик Джеймс доведоха до намаляване на резултата до само 3 точки аванс за Лукойл, а частта завърши 60:56 за гостите.

В последната четвърт Божидар Аврамов показа, че има ден и вкара 4 точки и разликата стана 8 за Лукойл. Боуман, Хийт и Банев вкараха и преднината стигна 13 точки за гостите. Накрая сирената прозвуча при резултат 88:72 точки и преднина от 16 точки за Лукойл.

Най-резултатни за победителите бяха Джеймс с 16 точки, Аврамов и Питърсън вкараха по 14 точки. За Левски най-много вкара Харпър 29, а Павел Иванов – 11 точки.

За Левски играха Кроу- 6, Харпър- 29,Славейков - 3, Коул- 5, Ст. Георгиев - 4 , Иванов - 11, Зл. Георгиев - 0, Великов -5, Младенов - 4, Чековски - 5.

За Лукойл Академик играха Хийт- 12, Джеймс - 16, Франсис - 0, Боуман - 10, Аврамов - 14, Банев - 4, Стойков - 5, Веселинов - 5, Стояновски - 0, Камбала - 8, Петерсон - 14.