Вицешампионът в Балканската лига по баскетбол Левски победи настоящия първенец Галил Гилбоа с 87:79 (27:16, 19:15, 25:23, 16:25) точки след впечатляващите 32 точки на сръбския плеймейкър на отбора Марко Маринович. „Сините” записаха трети успех от четири мача в надпреварата, а израелците са с актив 4-2, след като инкасираха две поредни поражения.

Маринович нямаше спиране срещу Галил в зала „Универсиада” и реализира 4 от 7-те си опита от тройката, като добави 4 асистенции и 2 откраднати топки.

СНИМКИ: Левски удари Галил, Маринович с 32 точки

източник: снимки: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Левски изигра много силно първо полувреме в срещата, която бе повторение на финала на турнира от миналия сезон. „Сините” дръпнаха с 27:16 точки след първата четвърт, а на почивката водеха с 46:31 точки. Преднината им дори достигна до 20 точки през първите 20 минути.

Израелският Галил започна по-агресивно второто полувреме и намали малко изоставането си, но Левски отново наложи контрол и третата част приключи при 71:54 в полза на домакините. В последната четвърт израелците стопиха пасива си под 10 точки, което не бе достатъчно да избегнат поражението. Те овладяха повече борби от Левски- 27 срещу 20, но направиха цели 17 грешки, а „сините” бяха по ефикасни в далечната стрелба – 50 срещу 44%.

Освен Марко Маринович, най-много за Левски вкараха Димитър Димитров и Чавдар Костов, съответно 14 и 11 точки. За Галил Гилбоа най-резултатни бяха Джамар Смит със 17 и Мичел Уот с 15 точки.