БК Левски загуби домакинството на македонския Кожув Гевгелия със 71:84 във втория си мач през този сезон в Балканската лига.

Това бе първо домакинство за българския тим в регионалната надпревара, след като "сините" отстъпиха в първия кръг при гостуването в Румъния на Крайова. Тимът на Тити Папазов обаче загуби днешната среща, която се игра в зала "Универсиада", а по този начин вече има две поражения в турнира.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

Македонският съперник на "сините" Кожув, който спечели първия си двубой през този сезон срещу косовския Печ като домакин, пък вече има два успеха след триумфа в българската столица.

"Сините" загубиха първата четвъртина със 17:20, втората четвъртина приключи наравно - 17:17, а по този начин българският отбор изоставаше на полувремето с 34:37. Македонците взеха и третата част - 17:21, а всичко стана ясно след последната четвърт, приключила отново в тяхна полза при резултат 20:26.

Слободан Божович вкара 19 точки за победителите, а Остин Дюфо завърши мача с 18 точки. За Левски Джордже Мичич отбеляза 16 точки. /БГНЕС