Левски спечели втори приятелски турнир и след първия си контролен мач за подготовката, е без загуба вече в пет срещи. „Сините“ се наложиха над Константин със 79:72 във финал на турнира, организиран от сръбския тим в Ниш. Досега те паднаха само от Арис, още в самото начало на подготвителния период, след което победиха последователно Кавала, Одрин, Лукойл Академик, Раднички Крагуевац и Константин Ниш.

Левски бе приет много топло в Ниш, като отборът дари специална сума за благотворителната кауза, под чийто наслов премина турнирът, а отделно и старши треньорът Константин Папазов направи дарение, и бе удостоен с награда от организаторите. Събраните средства от турнира и от дарения отиват за закупуването на ковьози за бебетата в сръбския град.

СНИМКИ: Левски продължава с победите, взе втора купа от турнира в Ниш

източник: Gong.bg, Мария Мицова

Между двата мача – за трето място и финала – се проведоха и конкурси за тройки и забивки, като Чавдар Костов спечели този за тройки, и Митко Димитров участва на забивките.

Левски изигра отлична първа част, в която поведе с 20 точки – 29:9, като доминираше тотално до почивката, която дойде при 47:29. През второто полувреме обаче последва сериозен спад в играта на „сините“, като центърът Николай Върбанов напусна за пет лични нарушения, а като цяло действията на отбора не отговаряха на показаното през първите 20 минути. Съдийската тройка също не бе на ниво, като позволи изключително груба игра, и ръководеше доста спорно срещата. Константин намали изоставането си в третата част, а силно начало на четвъртата доведе до стопяването му само на пет точки. В крайна сметка обаче Левски с класата си не позволи да се стигне до обрат, и затвори успешно двубоя със 79:72.

Най-резултатен за Левски бе Марко Маринович, който наниза 19 точки и добави 4 асистенции. С 16 точки се включи Чавдар Костов, а с 9 приключи Димитър Димитров, който хвана и 6 борби. За съперника над всички с 22 точки и 8 борби бе Милован Савич.

Левски се прибира за кратка почивка в България, след като игра три мача за три дни, а другата седмица гостува в Скопие за две контролни срещи.