Баскетболният отбор на Левски надигра Фени Индъстри само с една точка разлика, в мач от Балканската лига. Българският състав, воден от Константин Папазов, постигна драматичен успех с 67:66 (16:18, 11:10, 20:17, 20:21)  над македонския си съперник. Това бе пета поредна победа от началото на сезона за сините.

Двубоят предложи доста трудности за домакините, като гостите от Македония показаха, че не са случаен тим.

СНИМКИ: Левски победи Фени Индъстри само с точка повече

източник: снимки: Gong.bg, Валентин Грънчаров

В началото на срещата играта бе равностойна и частта приключи при резултат 18:20 в полза на Левски. През втората част паритетът се запази, но в края на втората четвърт Фени взе малка преднина с 28:27.

След почивката Левски дръпна в резултата, но след това и Фени успя да навакса. В края на тази част тимът от Македония вкара две тройки, докато домакините се задоволиха с една, което доведе резултата до 47:45 точки.

Последната четвърт започна добре за Левски, три минути преди края, благодарение на Димитър Ангелов, разликата стана 8 точки. След бърза серия от 7 точки обаче Фени отново се върна в мача. В заключителните секунди двата тима си размениха по два успешни наказателни удара, а при оставащи секунди гостите напарвиха разликата само една точка, което се оказа и крайният резултат – 67:66.