Левски се наложи с 81:62 над Ямбол в първия мач от предпоследния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига. „Сините“ взеха успеха и за настроение, преди да се хвърлят в битката за трофея в Балканската лига. В петък те срещат Рилски спортист на полуфинал в турнира, чиято Финална четворка ще се проведе в Самоков.

Ямбол очаквано оказа сериозен отпор на Левски, но не издържа до края, когато се стигна и до солидната разлика в резултата. Домакините водеха през цялото време, с изключение на няколко минути през първата четвърт. Чак в края на третата част обаче „сините“ съумяха да се откъснат малко напред. Серия от 17-0 за Левски приключи интригата в средата на последния период, когато разликата стигна до 19 точки.

СНИМКИ: Левски отказа Ямбол за тонус преди битката за Балканската лига

източник: Gong.bg, Мария Мицова

Един от лидерите на Ямбол Юлиан Радионов пропусна срещата, след тежкото гостуване в Самоков преди няколко дни. Филип Вукосавлевич също отсъстваше заради контузия. За Левски пък в игра се завърна Николай Върбанов, който претърпя операция от херния точно преди три седмици.

Върбанов игра 11 минути, и завърши с осем точки и пет борби. Така в лагера на „сините“ единственият все още възстановяващ се остана Чавдар Костов, който също в следващите дни ще се подготвя за участие в Балканската лига.

Най-резултатен за Левски, в мача срещу водения от баща му Иван тим на Ямбол, беше Димитър Ангелов с 14 точки. Пресният татко Марко Маринович приключи с дабъл-дабъл от 10 точки и 12 асистенции, като тези завършващи подавания са най-много за него, откакто носи екипа на "сините". 12 и 10 точки вкараха съответно и Димитър Димитров, и Павел Иванов.

Неманя Милошевич единствен регистрира двуцифрен точков актив за Ямбол с 18 точки, плюс девет борби.

В последния, 27-ми кръг от редовния сезон в НБЛ, Ямбол приема Черно море Порт Варна на 20 април, докато Левски гостува на Черноморец в Бургас на 24 април.