Баскетболистките на Левски победиха колежките си от Берое с 84:80 точки в дербито на кръга в баскетболното ни първенство при жените. Домакините водеха през целия мач, но двубоят реално се реши в последната минута. Водените от треньора Георги Младенов състезателки на Берое намалиха преднината на „сините” още в третата част, а 4 минути и половина преди финалната сирена успяха да изравнят при 70:70 точки. Баскетболистките на Левски обаче бяха по-убедителни в завършващите моменти и стигнаха до 12-тата си победа в Националната лига при дамите.

Левски дръпна в резултата още след първите 10 минути, които приключиха при 21:14 точки, а през втората част поведе с 10 точки при 37:27, но позволи намаляване на аванса си до 43:39 точки на почивката. Силни изяви през първото полувреме показаха Петя Джамбазка и Радостина Димитрова за „сините”, а тимът на Берое 07 бе воден от двете си американки Хуанита Уорд и Никол Емъри. Уорд бе и най-резултатна в срещата за състава от Стара Загора с 26 точки, 14 борби и 6 асистенции. Емъри пък завърши с 11 точки и 8 борби.

През второто полувреме съперниците предложиха много емоции на малкото зрители в зала „Универсиада”, като добре за Левски се включи Доли Цанкова, която завърши със 7 точки. В последните минути обаче думата си каза опитът на Диана Найденова, която отново бе моторът на тима си, и на Джамбазка. Найденова вкара 11 точки и подаде 8 асистенции, Петя Джамбазка реализира 19, а Радостина Димитрова отбеляза 12. С 18 точки пък се отчете Радослава Бъчварова.

Последните 10 минути стартираха при резултат 66:58 точки в полза на „сините”, като гостите изпуснаха възможност да „излъжат” Левски в края. За Берое точна стрелба в края демонстрира Стефка Николова, която завърши с 11 точки, а с 18 се разписа Нели Пашева.