Дебютантът в Националната баскетболна лига за жени Хасково 2012 разгроми Левски като гост в първия кръг на шампионата със 71:53 точки. Баскетболистките на Хасково, водени от треньора Елена Станкова доминираха през целия мач, като разликата стигна внушителните 25 точки.

СНИМКИ: Хасково разби Левски в Универсиада

източник: снимки: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Трите американски попълнения на гостите оставиха добри впечатления, като над всички бе Сюзън Лестър, която бе неудържима с 34 точки и 20 борби за 35 минути на терена в зала „Универсиада”.

Хасково поведе още в самото начало и бързо дръпна с 9 точки след 10 минути игра – 23:14. Левски опита да намали, но до почивката гостите постепенно увeличиха преднината си, реализирайки по-лесно през пропукващата се защита на „сините” и поведоха с 41:28 точки.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като Хасково задържа аванс от 15-20 точки, а Левски страдаше от лошата си стрелба към коша на съперника. В края на третата част гардът на гостите Станислава Станкова получи травма и трябваше да напусне игра, като тепърва предстоят прегледи, за да се уточни състоянието й. Последната част започна при резултат 58:38 точки в полза на Хасково 2012 и въпреки отсъствието на един от основните си състезатели гостите се поздравиха с убедителен успех на старта на женското първенство на България.

Станислава Станкова завърши с 10 точки и 4 асистенции за времето, в което бе на терена. С 12 точки, 9 борби и 5 асистенции се отчете друга от американките Тониа Гарти, а сънародничката й Джесика Кох остана с 2 точки, но овладя 8 борби и добави 4 асистенции.

За отбора на Левски, който се представи под възможностите си, с най-много точки – 15 завърши Христина Иванова, но като цяло „сините” демонстрираха слаба успеваемост – 35% при стрелбата си за 2 точки и 22% за 3 точки. Новото попълнение Даниела Петева реализира 12 и овладя 6 борби.