Баскетболистите на Черно море победиха Лукойл Академик с 85:69 точки в третия мач от полуфиналния сблъсък между двата тима и така намалиха изоставането си в серията на 1-2 победи. Четвъртият двубой е отново във Варна, в четвъртък от 18 часа. Евентуален пети мач ще се играе в зала „Универсиада“ в София, където домакинства Лукойл Академик.

В третия мач Черно море заслужи успеха, като това бе първа победа над шампионите през сезона. Варненци изиграха много силно второ полувреме. Домакините поведоха с 22:17 след първата четвърт, а до почивката резултатът бе равен- 36:36 точки. Вторите 20 минути обаче бяха изцяло в полза на варненци, които надиграха своя съперник, възползвайки се и от многото грешки, които „студентите“ допуснаха.

СНИМКИ: Черно море би Лукойл, серията продължава във Варна

източник: Gong.bg, Добри Атанасов

След третата четвърт Черно море вече водеше с 64:52 точки. Разликата достигна цели 19 точки в средата на последната част, когато с кош на Асен Великов варненци поведоха със 74:55 точки. До края Лукойл опита да намали пасива си и авансът на домакините падна до 9, но Черно море стигна до успеха с 85:69 точки.

Асен Великов и Джордже Тресач реализираха по 21 точки за победата, като Великов вкара 3 тройки, а Тресач 4 тройки. Центърът Милян Пупович завърши с 15 точкии 16 борби.

За Лукойл с 18 точки и 8 борби се отчете хърватинът Юле Лалич.