Черно море порт Варна загуби от Балкан у дома с 67:74 /15:7, 20:24, 21:19, 11:24/. Домакините водеха в резултата почти през целия двубой, но в последната част, главно заради лошата си стрелба, допуснаха да бъдат победени.

Най-големият аванс за Черно море порт Варна бе малко повече от минута преди края на третата част, когато авансът на домакините бе 10 точки - 56:46. Преди решителната четвърта част резултатът бе 56:50.

След три минути и половина игра през последната част гостите успяха да стопят пасива си и изравниха при 59:59. Последва още едно равенство, след което гостите поведоха и въпреки усилията на играчите на Черно море порт Варна спечелиха мача. Последната четвърт отборът на домакините бе неузнаваем и допусна повече грешки от необходимото, което донесе трета домакинска загуба за отбора.

СНИМКИ: Балкан удари Черно море във Варна

източник: Gong.bg, Добри Атанасов

За Черно море порт Варна най-резултатен бе Асен Великов с 15 точки, той добави 8 борби и 4 асистенции към своя актив. Лари Хол вкара 13 точки, а Александър Боич - 12 точки. За гостите Урош Петрович реализира 21 точки.