С много силна игра в последната четвърт Академик Пловдив победи като гост Шумен с 83:66 (23:24, 21:12, 17:23, 22:7) в отложен мач от третия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът изкачи пловдивчани на шесто място в класирането с 2 победи и 3 загуби, докато новакът Шумен остава на последното десето място без победа и с 4 поражения до момента.

Двубоят в зала "Младост" в Шумен бе напълно равностоен в първите 35 минути, като преди последните 5 гостите от Пловдив водеха с 64:61. "Студентите" обаче успяха да затворят мача със серия от 19:5 точки и така да стигнат до изразителния успех.

Николай Николов игра пълни 40 минути за Академик и завърши мача със 17 точки, а по 13 добавиха Антъни Гуджино и Неманя Бешович.

За домакините от Шумен се отличи Александър Милов с 22 точки, Виктор Серафимов прибави 15, а с 14 завърши Георги Кендеров.