Тимът на Шумен победи за втори път през сезона Черно море Тича (Варна) с 91:71 (23:19, 11:18, 28:17, 29:17) като домакин в друг мач от 18-ия кръг на НБЛ. Успехът бе втори за Шумен от 17 срещи от началото на сезона, а отборът се изкачи на осмо място във временното класиране. За варненци загубата бе 15-а и те остават само с една победа до момента на последната, десета позиция.

Първото полувреме премина при поделено надмощие. След 10 минути игра домакините имаха аванс от 23:19, а варненци успяха да обърнат резултата до почивката и поведоха с 37:34. Баскетболистите на Шумен изиграха по-силно второ полувреме, като дръпнаха с 9 точки минута преди края на трета част и преди последната четвърт резултатът бе 62:54. До края домакините регистрираха и най-голямата си преднина в мача - 25 точки.

Деян Белич се отличи за Шумен с 20 точки и 18 борби, Виктор Серафимов реализира 18 точки, а Маркъс Майърс завърши с 15 точки, 4 борби и 7 асистенции.

Цветомир Куртев бе най-резултатен за Черно море Тича със 17 точки и 5 борби, а Мартин Коцев се отчете с 15 точки и 7 борби.

За Черно море Тича предстои домакинство на Спартак Плевен на 17 февруари в отложен мач от 12-ия кръг, а тимът на Шумен приема Ямбол на 21 февруари в отложен двубой от 14-ия кръг.