Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна осма победа за сезона в Националната баскетболна лига за жени. В дербито на 13-ия кръг баскетболистките на Петко Маринов победиха като гости Левски с 84:72 (24:20, 15:18, 25:15, 20:19) точки.

След този успех Нефтохимик запазва второто си място в класирането с 8 победи и 3 загуби, а Левски е на трета позиция след шестото си поражение за сезона. "Сините" има и шест победи. Лидер е Дунав 8806 (Русе) с 10 победи в 10 мача.

Гостенките стигнаха до победата най-вече заради уникалната игра на Екатерина Дорогобузова, която завърши с "дабъл-дабъл" - 34 точки и 12 борби.

Първото полувреме бе равностойно, а на почивката Левски губеше само с точка - 38:39.

Отборът на Нефтохимик 2010 поведе убедително през третата част, като след 30 минути игра имаше аванс от 11 точки - 64:53.
В последната четвърт шампионките увеличиха преднината си до 15 точки и логично стигнаха до успеха.

За тима от Бургас Мария Желязкова добави 24 точки. За Левски Хуанита Уорд завърши с 27 точки и 9 борби, Диана Найденова се отличи с 16 точки, а Петя Джамбазка – 15. Останалите две срещи от кръга са в събота.