Шампионът Нефтохимик 2010 се класира за полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за жени. Възпитаничките на Петко Маринов разгромиха Славия в Бургас с 97:69 (28:12, 27:13, 29:24, 13:20) точки и спечелиха четвъртфиналната серия с 2:1 победи.

На полуфиналите шампионките ще играят срещу Монтана 2003.

Първата среща е на 6-ти април в Бургас. Играе се до три победи от пет мача. Другата полуфинална двойка пък е Дунав 8806 (Русе) - Левски.

Срещу Славия баскетболистките на Нефтохимик нямаха никакви проблеми и още на почивката водеха с 30 точки разлика - 55:25.

Седем минути преди края бе записана и най-голямата преднина в полза на домакините - 38 точки при резултат 89:51.

За победителките пореден силен мач изигра Катерина Дорогобузова, която завърши с 29 точки и 9 борби. Олга Добровина добави 24 точки. Анета Митева реализира 15 точки.

За Славия Зорница Найденова отбеляза 22 точки, Стефка Никилова добави 12 точки и 8 борби, а Александра Делчева записа 11 точки и 8 борби.