Шампионът Лукойл Академик София постигна шеста поредна победа в Национална баскетболна лига, след като в среща от 6-ия кръг победи като гост Балкан (Ботевград) с 99:71 точки.

Повторен дебют за "студентите" направи Ристе Стефанов, който игра 16 минути и записа 9 точки и 3 борби.

За тима на Георги Младенов Уолкър Ръсел вкара 15 точки, Ърнест Браун - 14, Христо Николов - 13 и Айзък Уелс - 12.

"Студентите" доминираха през целия мач, като допуснаха моментно отпускане само в третата част, спечелена от домакините с 21:20.

За домакините Йордан Бозов вкара 25 точки, Иван Лилов - 12, а Атанас Радев се отличи с "дабъл-дабъл" - 10 точки и 10 борби.

В Самоков Рилски спортист се наложи над Черноморец (Бургас) с 96:85 (32:22, 23:18, 23:22, 18:23) точки.

За тима на домакините Александър Груев и Богдан Андонов вкараха всеки по 23 точки, Травис Питърсън добави 20 точки и 13 борби, а Дейвид Бърджис записа 17 точки.

За гостите от Бургас най-полезни бяха Мартин Дурчев с 28 точки и Дуейн Мортън с 20 точки и 11 борби.